• سازگاری با :
  • Sketch (اسکچ)

بررسی اجمالی

نقشه راه مشتری به نقشه‌ای بصری از روند و راهی گفته می‌شود که کاربر یا مشتری باید آن را طی کند تا با استفاده از محصول شما بتواند به یک هدف برسد. این نقشه راه مشتری بر اساس چند برنامه موبایل دیتینگ (دوست یابی) ساخته شده است که اندکی با هم تفاوت داشتند. نقشه راه مشتری یک تصویر کامل از اقدامات مشتری یا کاربر، احساسات او و همچنین افکاری که در ذهن دارد را به دست می‌دهد. با استفاده از این موارد می‌توان فرصت‌هایی که در آینده برای محصول‌ پیش می‌آید را پیش بینی کرد.

 

مزایا نقشه سفر مشتری

یک ابزار تجربه کاربری مهم نقشه راه مشتری است. نقشه سفر مشتری تجربه کاربر شامل: ارتباط اولیه، مشارکت و درگیری و رابطه طولانی با محصول شما را بیان می‌کند. شما به چه دلیلی محصول خود را به بازار عرضه کرده‌اید؟ مطمئنا باید قصد داشته باشید یک یا چند نیاز مشتریان را برآورده کنید. مشتری برای رسیدن به هدف خود و برآورده کردن نیازهایش انگیزه دارد. نقشه راه مشتری باعث می‌شود شما بتوانید انگیزه‌های اساسی مشتری‌ها را درک کنید. با درک کردن انگیزه مشتریان می‌توانید بهتر خدمات خود را به آن‌ها ارائه دهید. در این صورت مشتریان رابطه طولانی مدت با کسب و کار شما پیدا خواهند کرد و این چیزی است که به سود شما و مشتریان است.

 

تهیه نقشه سفر مشتریان

اما نقشه راه مشتری چگونه تهیه می‌شود؟ مطمئناً نباید بر اساس تفکرات خودتان یا حدس، آن را تهیه کنید. بلکه باید بر اساس داده‌های معتبر و با تحقیق کافی به طراحی این نقشه بپردازید. علاوه بر درک بهتر از احساسات و اقدامات مشتری شما یاد می‌گیرید که چگونه برای مشتری خود ارزش قائل شوید. همچنین با شناختی که از نیازهای مشتریان پیدا می‌کنید، می‌دانید که کدام نیازها را باید در اولویت قرار داد. پس با نمونه نقشه سفر مشتری، شما قادر به ایجاد تجربه بهتر در مشتری خواهید بود.

این نمونه نقشه راه مشتری توسط Wladislav Glad طراحی شده است.

برچسب ها:

نظرات ارزشمند خود را به اشتراک بگذارید